Dronu

Informace o bezpečnosti užívání dronů

Drony (drones) jsou bezpilotní letouny na dálkové ovládání, které dají používat i při práci, a to nejen pro hraní hry… Ať už si chcete zakoupit drona jakékoliv velikosti, kritéria sepsána níže by vám mohla pomoci.

  • Jednoduchost použití (Jak lehké je s dronem létat?)
  • Velikost (Není pravidlem, že čím menší, tím lepší)
  • Výdrž baterie
  • Bezpečnost (Některé drony mají na svých okrajích jemné materiály, díky kterým se vyhnete problémům například s rozbitou televizí)
  • Kamery (Některé drony jsou s kamerou přímo vyráběny. Na většinu ostatních se dá kamera připoutat)
  • Cena/ výkon (Očekáváme kvalitní výkon za dobré peníze)
  • Funkce(toto je zřejmě tím nejméně důležitým kritériem, jelikož je solidní mini dron, který není nabití funkcemi a doplňky lepší, než dron, který nemá dobré letové vlastnosti, ale který je plný těch nejnovějších vychytávek)

Dalšími rozdíly mezi drony jsou letová doba: 25 minut na jedno nabití u dronů Parrot oproti 40 minutám pro drony DJI Phantom. DJI Phantom je také těžší a podle některých zpráv i stabilnější za větrných podmínek, ale v celkově jsou stabilní oba modely.

Drony jsou čím dál tím používanější. Dva hlavní konkurenti jsou Parrot, což je společnost, která zrovna vpustila do světa nový model dronu AR pro amatéry a DJI Phantom, což je společnost, která vyvíjí drony PRO.

Rádi byste s drony létali po městě a fotili z perspektiv a úhlů, ze kterých by to jinak nebylo možné?

Dobrou zprávou je, že jsou HD kamery čím dál tím levnější a dostupnější a mají je jak drony Parrot AR, tak i drony DJI Phantom.

Novější verze oplývají funkcí “návrat domů” a systémem GPS.

Mohou sloužit jako Wi-Fi hotspoty pro váš chytrý telefon či tablet, což umožní streaming HD videí přímo na vašem zařízení.

Drona můžete také ovládat tak, že budete váš telefon naklánět dopředu, dozadu, doprava, či doleva. Dron se skládá z nějakého zdroje energie, nějakého mechanismu, který umožňuje natáčení dronu, mechanismu pohonu a senzorů, které umožňují zasílání a přijímání informací.

Drony se vyrábějí ve spoustě tvarů. Můžete se setkat s drony vypadajícími jako letadla, vzducholodě, ptáci, brouci, létající talíře, trojúhelníky atd.

Bezpečnost/Regulace

Jelikož je většina dronů neregistrována a jejich koupě není ani nijak ohlašována, je vcelku těžké zjistit, kolik dronů se v dnešní době celosvětově užívá.

Větší drony musí být vybaveny signalizačními světly. Jelikož ovšem vláda drony při většině operací používá tajně, jsou světla rozsvěcována pouze v hustě obydlených oblastech.